Рита Ора е голема љубителка на модата која често изненадува со своите екстравагантни комбинации на облека, а пејачката сега повторно изненадува со сопствената колекција на чевли, дизајнирана во соработка со Џузепе Заноти.

“Сакавме секој пар чевли да изгледа инспиративно и забавно, а жените во нив да се чувствуваат слободни и моќни, во исто време и секси”, рече Рита Ора, на церемонијалната презентација на колекцијата во Лос Анџелес, Беверли Хилс.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБојата која ја обожувавме во 80`те, повторно се враќа во мода!-(Кобалтно плава)
Следна објаваФотељи со легендарниот Pendleton дезен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ