Минатата година, канадскиот бренд Gus * Modern оствари соработка со текстилната компанија Pendleton Woolen Mills, создавајќи три limitirani изданија на lounge фотељи.

Основана во 1900 година, компанијата Pendleton претставува повеќе од 100 години можности, истражувања и иновации. Брендот ги комбинира традиционалните вештини на ткаење со дизајни инспириран од оригиналниот Индијански дизајн, за да создадат неверојатни креации со уникатни приказни.

Најновата лимитирана едиција на фотељи ја содржи фотељата Gus* Modern Elk Chair со два различни мотиви од Pendleton, давајќи им нов освежувачки изглед.

Посветлата фотеља со боја на јасен е поставена со Canyonlands Desret материјалот во  во неутрални тонови, додека втората фотеља во црна нијанса, е поставено со Diamond River Tonal Charcoal монохроматска шара.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова Giuseppe Zanotti колекција со потпис на Ritа Orа!
Следна објаваКаролина доби награда на MAC во Белград!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР