Каролина со уште една награда …

Вчера вечер, на првите регионални музички награди MAC (music.awards.ceremony) во Белград, македонската музичка sвезда Каролина Гочева ја доби наградата за најдобра етно нумера „Ти не дојде“, од нејзиниот најнов албум „Извор“.

Таа се појави на црвениот тепих во црн мини фустан со мрежа и тантела, а на големата сцена во Штарк арената, настапи во сребрен топ со плишани црни пантолони, беретка и сребрени до глужд чизми.

Настапот на Каролина беше гламурозен, вокално и визуелно, оставен пред крај на вечерта, како што доликува на најголемите sвезди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотељи со легендарниот Pendleton дезен!
Следна објаваХотелот Tulemar во Костарика е најдобар ресорт на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР