Новиот концепт на BMW за производство на куќа на тркала или приколка, треба да биде музика за очите и ушите на сите кои некогаш биле заглавени на пат поради снежни врнежи и други временски неприлики.

Дизајнерскиот тим на BMW се здружи со американските ентузијасти од компанијата The North Face за да ја редизајнираат традиционалната куќа на тркала.

Презентирана на саемот за електроника во Лас Вегас, приколката наречена Future light, е изработена од лесно платно. BMW вели дека оваа приколка е инспирирана од автомоболот Gina Concept Car, претставена во 2008 година.

Критичарите веруваат дека производството на напредни BMW приколки ја менуваат иднината на кампување и употребата на користење на мотели.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКелвин Клајн ќе ги смени имињата на колекциите на стариот креативен директор!
Следна објаваAdidas го претстави новиот Falcon модел на патики!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР