Доколку побарате во вашиот дом, сигурно ќе најдете некоја корпа или кошница која е некаде сокриена и не ја користите, а изгледа интересно. Се разбира секоја корпа или кошница може да ја искористите практично, а сепак стилски да му дадете интересен изглед на просторот.

Време е да ги користите кошниците и корпите како декоративни елементи во домот, а притоа, може да ви користат и за складирање на облека, храна и пијалаци, козметика и слично.

Доколку во домот не ви се наоѓа некоја корпа можете да си дозволите и да купите, бидејќи нивната цена не е скапа и лесно можете да најдете во било која продавница.

Во зависност од вашиот ентериер, можете да изберете разни корпи и кошници изработени од различен материјал, дрво, пластика, железо или некој друг материјал.

Ние ви предлагаме неколку креативни идеи на декорирање со корпи и кошници, а на вас го оставаме останатото ….

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваМузикотерапија- совршен духовен метод за постигнување на внатрешна хармонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР