Популарната американска пејачка Бритни Спирс ќе направи “пауза за неопределено време” со цел да се посвети на својот болен татко Џејми Спирс кој помина 28 денови во болница по една интервенција, рече нејзината портпаролка.

Затоа Бритни го откажа своето шоу во “Domination” во Лас Вегас.

Се очекува нејзиниот татко целосно да се опорави, но 37-годишната пејачка “ќе го посвети целото свое време на семејството и нивните напори околу грижењето за нејзиниот татко.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативни чинии за среќа!
Следна објаваAdut Akech Bior е прогласена за најдобар модел на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР