Погледнете ги овие 5 новогодишни филмови!

Погледнете ги овие 5 новогодишни филмови!

Иако се сомневаме дека безвременските хитови како “Сaм дома” (се разбира, само првите три дела) и “Всушност љубов” некогаш ќе ви досадат, време е да им дадеме прилика и на некои други, помалку запоставени новогодишни филмови.
Во продолжение избравме пет нови филмови кои сеуште не сте ги виделе:

Four Christmases – Trailer

Four Christmases
Смешна приказна за парови кои се обидуваат да го избегнат новогодшното лудило, влегуваат во разни проблеми само за да сфатат дека е невозможно да ги прескочат празниците.

A Bad Mom Christmas Official Trailer

A Bad Moms Christmas

Ако се забавувавте со сите проблеми со кои се соочуваа опасните мајки во првиот дел од филмот со исто име, погледнете како тие се носат со стресот кој го носат Божиќните празници и повторно најсмејте се до солзи.

Trading Places – Trailer

Trading places

Класична приказна за размена на животот меѓу богатиот и сиромашниот, која никогаш нема да застари, иако веруваме дека многумина од вас ќе се согласат дека е класика.

Daddy Home Official Trailer – Paramount Pictures

Daddy’s Home 2
Доколку го гледавте првиот дел и ви се допадна, задолжително е за време на овие празници да ги гледате познатите “татковци” Вил Ферел и Марк Валберг во продолжение, кое исто така гарантира огромна количина смеа.

Trailer – A Very Harold and Kumar 

A Very Harold & Kumar 3D Christmas
За сите вас кои сакате да го одморите мозокот додека гледате филмови, овој познат урнебесен двоец ќе се погрижи за тоа, во празнично издание.

СПОДЕЛИ
Претходна објава****СРЕЌНА НОВА 2019 ГОДИНА*****
Следна објаваНеверојатен редизајн на иконскиот фустан на VERSACE!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР