Светски познатиот лидер во лансирање на бои Pantone ја престави новата хит-боја за престојната година (2019).

,,Living Coral” (PANTONE 16-1546) е нијансата која ќе го обои светот на модата, ентериерите па дури и на автомобилите. Бојата ќе внесе промени во домовите, а својата разиграна и освежувачка нијанса таа ќе го потикне опимизмот и креативноста во голем степен.

Погледнете ја новата хит-боја.

 

Living Coral inspired makeup + hair color seen on @atleeeey

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈАС СУМ АКТЕР ЧОВЕК ПРЕМИЕРНО ВО ГАЛЕРИЈА КОЛЕКТИВ
Следна објаваНајголемите Божиќни фестивали низ светот!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР