Ако сакате да изгледате секси и заводливо, особено кога станува збор за вечерниот моден стил, тогаш, судејќи според сегашните модни трендови – треба да играте на картата црвена боја!

Елегантни фустани, капути, чанти па дури и чизми во огнената нијанса на оваа боја – изберете го тоа што најмногу одговара на вашиот стил на облекување.

Кафени тонови

Неутрални беж и кафени нијанси се особено благодарни за комбинирање. Нам многу ни се допаѓа кога во овие нијанси се кожните чевли, како и кожните јакни и палта.

Се разбира и големата кафена чанта е неопходен дел од аксесоарите, а најдобро изгледа како дел од секојдневниот моден стил.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМонтажерот на „Пред дождот“, Ник Гастер, добитник на наградата за животно дело на фестивалот „Синематик“
Следна објаваКои беа клучните модни парчиња во 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР