Се разбира, секој може да купи новогодишни украси во продавница, но доколку сакате поприроден изглед оваа година, зошто да не ја искористите природата за декорација на вашиот дом.

Како што температурата се намалува и станува се постудено, се помалку сакаме да бидеме надвор па затоа можеби е добра идеја да почнете со креативна празнична декорација со материјали од природата. Внесувањето на природата во домот, може да биде и одличен начин за празнично расположение во вашиот дом.

Шишарките играат главна улога кога станува збор за природен празничен декор. Можете да ги поставите со останати природни детали или да ги обоите и да создадете модерно чувство, совршено за секоја соба во куќата. Поставете ги во убава чинија на централната маса или пак закачете ги на новогодишната елка.

Погледнете неколку природни и едноставни за креирање, но ефектни декорации.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваДекорација на домот со црвени и розеви тонови!
Следна објаваBURBERRY колекција есен/зима 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР