Ashley Graham првиот plus size модел и жена која оваа линија ја популаризираше глобално, нè воодушеви со нејзините фотографии.
Таа објави на нејзиниот Instagram неколку од нејзините фотографии кои се најдоа во францускиот Vogue за ноември.

Американскиот модел Ashley Graham, со нејзиното позирање, се обиде да им порача на жените ширум светот да не се срамат од својот изглед и да се гордеат со своето тело.

Покрај тоа, за француското издание на модниот часопис Vogue, таа зборуваше за нејзините пропорции на телото и ги наведе причините зарасии кои таа се гордее со нејзиниот изглед.

Lachlan Bailey ја фотографираше моделката Lachlan Bailey, која и овој пат покажа дека некој килограм повеќе, не мора да значи отсуство на сексепил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови 4 торби на Christian Louboutin Mary Jane Mini Bucket
Следна објаваСивата боја владее оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР