“Фамилијата е една од најмоќните сили во природата”

Погледнете го трејлерот за новата серија Dynasties на David Attenborough(92) на која е работено 4 години. Во серијата се набљудувани 5 видови на најопасни, истовремено, денес загрозени животни на земјата и нивното меѓусебно однесување во најинтимни и најзначајни ситуации, досега невидени и нераскажани.

Се фокусира на пет видови кои се борат за опстанок – шимпанза, императорски пингвини, лавови, волци и тигри.

Серијата ќе почне да се емитува на 11 ноември.

СПОДЕЛИ
Претходна објава`Rosantica`, модна линија која го освои светот во еден здив!
Следна објаваДино Валс – шпански фигуративен сликар од новиот талас!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР