Брендот IKEA, го претстави својот нов каталог за 2019 година, кој е исполнет со свежи производи …

Овој пат, тие понудија нова колекција со ограничено издание, кое е наменето за децата, а се фокусира на играта.

LUSTIGT колекцијата е со шармантни бои и со свеж пристап кон традиционалните играчки со нови идеи кои ќе ги забавуваат децата, но и возрасните.

Колекцијата има пикадо со две лица, боенки, тркало на среќата, оригами, перница во форма на рака и многу други предмети кои ќе го соберат целото семејство заедно во часовите за забава.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМаја Маск модна икона и мајка на Илон Маск!
Следна објаваТрпезарии во есенски стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР