Моделот Софија Хаџипантели од Грција не им робува на правилата за убавина и на трендовите, затоа што нејзините дебели и темни веѓи ги истакнува без никакви комплекси, а благодарение на нив, стана хит на Интернет.

На Хаџипантели таа го основа движењето на социјални мрежи наречено #unibrow (споени веѓи) со кои сака да ја прослави уникатноста на различната убавина.

Гркинката вели дека е воодушевена од шокантните реакции на луѓето кои првпат ги гледаат нејзините веѓи.

“Едноставно, јас само одам по улица без никакви размислувања. Негативни, позитивни, охрабрувачки, понижувачки и другите реакции ми се забавни. Не им посветувам големо внимание на коментарите “, кажа 21-годишната гркинка во емисијата Good Morning Britain!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПретставување на новото дело на Жарко Башески!
Следна објаваШто ќе се случува во Јавна Соба оваа недела?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР