СИ НАБАВИВТЕ ЛИ КАРТИ ЗА TASTE OF BELGIUM?

pita

Оваа седмица имаме:

25.09. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s02e01: Take The Lead
Вмрежување, инспирирање и совети од македонски жени лидери и претприемачи.

image

25.09. // 20:00 – Паралелно Скопје I Изложба на фотографии на Даниел Ѓурчиновски
Повелете на изложба и филмска проекција.

izlozba

26.09. // 21:00 – САМ – “Огледало” | Промоција на деби албум во Скопје
Запознавање со младиот хип-хоп артист Никола Трпески.

image

27.09 // 19:00 – Предавање: Моќта на потсвеста, големите заклучоци на Џозеф Марфи
Отворено предавање, за отворени умови.

image

27.09. // 20:00 – Taste of Belgium
Уживање во белгиска храна.

belgiska

Билети во барот на Јавна соба и преку contact@publicroom.org
facebook event link

28.09 // 17:00 – Outdoor Cooking 
Веќе традиционално, готвење паста заедно со вас.

pasta night 7

28.09 // 21:00 Безвремеска разонода со Доуп Куќата
Музика, игри, награди…

dope

29.09 // 21:00 – Saturday at Public Room
Уште едно викенд дружење на тераса.

milan 2

29.09 // 21:00 – Симон Киселички – „Јамајла” | Kонцерт и промоција на албум
Џез концерт, на вашето и наше омилено поткровје!

simon
***

ЗА СИТЕ ДИЗАЈНЕРИ И ЉУБИТЕЛИ НА ДИЗАЈН!

Skopje Design Week 2018- all- outlines-02
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМанекенка која се бори против стереотипите!
Следна објава3D печататар ќе им помогне на луѓето сами да ги градат своите домови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР