Канцеларијата е место каде поминуваме една третина од своето време и тој простор треба да биде срден, да се чувствуваме пријатно, но пред се, да служи за својата основна цел.

Попис на работи што секоја жена треба да ги има во канцеларијата:

Мала сума на пари, ако се случи паричникот да го заборавите дома.

Конец за заби -Извонредно корисен изум

Турпија за нокти – Без дилема

Огледало – Ако не е на ѕидот, тогаш набавете мало огледалце, секогаш треба.

Полнач – Прво и основно, за сите видови на гаџети. Не си дозволувајте да ги малтретирате колегите за нивните полначи

Самолепливи хартии
Иако сигурно имате свој планер и аларм во телефонот или лаптопот, секогаш добро ќе ви дојдат самолепливите хартии со напишани обврски или идеи и тоа на видливо место.

Лекови
Не мора да бидат само аналгетици или задолжителната терапија ако ја земате. Секогаш имајте мултивитамин, витамин Ц или аспирин. Никогаш не се знае.

Чадор

Ќе ви затреба најмалку пет пати во дождовната сезона. Не мора да гледате во облаци со молба дождот да почека  додека стигнете до дома.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВенчавка како од бајките на Chiarа Ferragni и Fedez!
Следна објаваМила Јовович во новата кампања на Кензо есен/зима 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР