Новата ѕвезда на рекламната кампања Кензо есен/зима 2018 година и краткиот филм што беше снимен за оваа пригода е со познатата актерка Мила Јововиќ.

Milla Kenzo2.jpg

Покрај позирањето и рекламните фотографии Мила, исто така, доби водечка улога во краткиот филм на познатиот бренд.

Мила позира во шарени есенски фустани, како и модели со животински или цветни отпечатоци.

Краткиот филм е режисерско деби на Умберто Леоне, креативниот директор на модната куќа Кензо, а премиерата на филмот ќе се одржи за време на Њујоршката модна недела.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто сè треба да има секоја жена во својата канцеларија!
Следна објава Шарената планина Serrania Del Hornocal е обоена со 11 бои!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР