Овој викенд беше одбележан со венчавката на Chiarа Ferragni и нејзиниот Fedez со кого го има синот Лео. Тоа што го организираа, навистина може да се спореди со сцени од најубавите љубовни приказни.

Венчавката на Chiarа Ferragni и Fedez беше во најмала рака, италијанска кралска свадба. Како место за свадба, тие ја одбраа Сицилија, а верните обожувачи ги полнеа улиците уште од четвртокот.
Минатата недела Chiara на Instagram потврди дека на свадбата ќе носи фустан од модната куќа Dior.
Предходната вечер таа носеше фустан од Prada, исто така, направен посебно за неа, а другарките-пратилки носеа фустани од Alberta Ferretti во розева боја.
Со оглед на тоа што двајцата се супер популарни инфлуенсери на Instagram, оваа свадба можевме да ја следиме на социјалните мрежи.
СПОДЕЛИ
Претходна објава5 природни маски за здрава и убава коса!
Следна објаваШто сè треба да има секоја жена во својата канцеларија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР