Мозаичката мешавина на шарени хартии е основа за создавање на истанбулскиот уметник Тајфун Тинмаз, автор на уникатната серија на хартиени скулптури за кои инспирацијата ја добил од убавината на најпознатите видови на егзотични птици..

Вешто споените хартии со различни бои и големини од уметникот познат под псевдонимот paper_pan, кој создава уникатни 3D геометриски слики, совршено го збогатуваат секој амбиент со своите живописни и топли бои, истовремено гледајќи ги, како да во секој момент ќе ги рашират своите чудесните шарени криља и слободно ќе се одлетаат зад хоризонтот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се намали внесот на шеќер во организмот?
Следна објава10 најубави земји на светот според Condé Nast Traveler!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР