Фирмата Fuchun New Century Wonderland Resort има изградено пет необични хотелски соби инспирирани од локалниот дизајн, чии структури го репродуцираат обликот на традиционалните дрвени рибарски чамци на реката Фучун во Кина.

Собите имаат простор од над педесет квадратни метри, а според зборовите на архитектите кои работеле на овој проект, објектите се изградени врз угледот на традиционалните рибарски бродови, како што велат “неколку стотици години на бреговите на оваа река живеело племе кое создало автентична култура”.

Овие пет соби се спуштаат меѓу дрвјата, додека две третини од објектот се над езерото. Изработени од стакло и дрво, овие невообичаени лебдечки куќи се дел од големото кинеско наследство, бидејќи начинот на производство целосно ја следи традиционалната архитектура на поднебјето …

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Nomadic state of mind” сандали кои го фасцинираа модниот свет!
Следна објаваCaffe bar за сите љубители на кучиња!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР