Летото не престанува да нè инспирира на уживање и хедонизам во овие долги топли денови, а токму тоа е и мотивот на новата колекција Zara Home.

Zara Home ни нуди подолг престој на отворено, а во склад со тоа креирани се и додатоци за тераси и градини кои ја рефлектураат убавината на југот.

Едиторијалот на Zara Home на страниците ни претставува фотографии од прекрасен двор со поглед кон морето, во кој совршено е вклопен металниот кевет, постелнината и домашниот текстил во боите на најубавиот залез на сонцето, како и шармантните додатоци, кои со својот дизајн посебно се издвојуваат, тоа се рељефните шољички со разиграни етно мотиви и елегантните кристални чаши.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКнижевна ноќна забава!
Следна објава5 актуелни трендови на машки шорцеви за капење!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР