Летото кај сите нас ја буди фантазијата за совршен одмор, престој на совршена песочна плажа каде ќе можеме да уживаме во мирисот на морето и звуците на таласите.

На светот постојат многу плажи со бујна вегетација опкружени со необично обликувани карпи и песок во боја. Да, драги наши читатели, убаво прочитавте црвен, бел,маслинест, портокалов песок!

Сите овие волшебни глетки настанале многу оддамна како резултат на сложени тектонски процеси и вулкански активности на земјината топка.

Погледнете ги овие рајски плажи!

1.Црвена плажа

KAIHALULU, HAWAI, USA

2.Бела плажа

HYAMS BEACH, New South Wales, Australia

3.Маслинеста плажа

GUAM, USA

4.Портокалова плажа

PORTO FERRO, Sardinia, Italia

5.Пинк плажа

PHEIFFER BEACH,California,USA

6.Црна плажа

Punalu’u Beach, Hawaii,USA

Црна плажа

7.VIK BEACH, Iceland

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваРемек дело на Modigliani се продаде за 157.2 милиони долари!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР