Со секоја пролет, пристигнуваат и алергиите.

Ако ги забележите најчестите симптоми на алергијата како што се замор, запушени синуси, чувствителни и насолзени очи, може да страдате од сезонски алергии. Симптомите на алергија може да варираат, но повеќето луѓе истакнуваат дека чувствуваат хроничен замор. Алергиите можат да го нарушат квалитетот на животот и да го отежнат извршувањето на секојдневните задачи. За среќа, постојат различни начини за справување со алергиите, кои се безбедни и природни.

Ние ви претставуваме еден вкусен пијалок за да ги победите симптомите на алергија.

За подготовка на пијалакот ви е потребно:
– 1 средна величина морков
– 2 големи портокали
– 1/2 краставица
– 5-10 листови нане
– 20 гр од свежиот корен од ѓумбир

Измијте ги сите состојки, исечете ги и ставете ги во блендер. Уживајте во овој вкусен пијалок пред секој оброк.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 14.04.2018 година!
Следна објаваВо Франција за прв пат отворен колеџ за вино!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР