Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!

Александар Наумчески

(четврти пат со победничка фотографија)

Image may contain: 1 person, sunglasses and close-up

Архитеткт кој аматерски се занимава со фотографија, зад себе со учество на неколку групни изложби и една самостојна во мај 2016 под наслов „Имагинарен Град“.

„Мотивите кои ги забележувам во просторот околу мене се тесно поврзани со мојата професија и најголемо задоволство ми претставува да ги пренесувам приказните на градските форми, детали и бои. И во двата случаи композицијата е од пресудна важност, во архитектурата тежнееме кон хармонизирање на волумените и просторот кој ги создаваме, во фотографијата тежнееме кон хармонизирање на кадарот.“

Победничката фотографија е направена во Охрид со мобилен телефон, а едитирана во Snapseed.
Со фотографот можете да стапите во контакт преку неговиот Facebook или Instagram.
Image may contain: cloud, sky, ocean and text

Гага Угуровска

(втор пат со победничка фотографија)

Image may contain: 1 person, phone, drink and indoor

Гага е фотограф – аматер, која веќе зад себе има неколку професионални ангажмани за фотографирање на храна.

Победничката фотографија е направена во околината на Штип на поле полно со сончогледи, со Nikon D3300, 52 mm, а е едитирана во Adobe Photoshop.

Контакт со Гага можете да воспоставите преку нејзиниот Instagram.
Image may contain: cloud, sky, text, nature and outdoor

Симона Галазова

Image may contain: 1 person, close-up

Симона Галазова е аматер – фотографка, која се стреми кон професионализам, а главен извор и предизвик за фотографијата е архитектурата.

Победничката фотографија е едитирана со апликацијата VSCO.

Симона можете да ја контактирате преку нејзиниот e-mail, s.galazova@gmail.com или нејзиниот Instagram профил.

Image may contain: one or more people and indoor


За да учествувате на нашиот неделен натпревар треба само да не означите на Вашата фотографија (@divian.arts) и во описот да го вметнете нашиот хаштаг (#divianarts).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFingerprint го носи македонскиот шарм….испечатен на маица!
Следна објаваCate Blanchett во новата Giorgio Armani кампања – Si Passione!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР