Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!

Мила Станоеска

Image may contain: 1 person, close-up
Мила Станоеска е фотограф аматер која преку фотографијата се релаксира од секојдневните обврски, а инспирацијата ја црпи од уличните сцени и урбаната архитектура. Зад себе има учество на неколку хуманитарни изложби, а била и член на жирото најубавата Инстаграм приказна во Македонија “#фотонанеделата“ организирана од телекомуникацискиот оператор оне.Вип.
Победничката фотографија е направена во Скопје (катната гаража “Македонска Фаланга“) со мобилен телефон и е едитирана со алатките на Instagram.
 
Мила можете да ја контактирате преку нејзиниот Instagram.

Moi, Lolita

Image may contain: one or more people, camera and outdoorMoi Lolita е фотограф аматер со повеќегодишно искуство.
Победничката фотографија е направена на плоштадот Трокадеро во Париз со Canon PowerShot G1 X Mark II и едитирана во Lightroom.
Moi Lolita можете да ја контактирате преку нејзиниот Instagram.
Христина Амбароска
Image may contain: 1 person, smiling, sitting, shoes and outdoor

 

Христина Амбароска е фотограф – аматер која активно се занимава со фотографија веќе две години, чија инспирација и мотивација биле поттикнати од патување во Германија.

Победничката фотографија е направена во Sofia Ring Mall, Бугарија. Со Nexus 5, а едитирана во Snapseed.

Христина можете да ја контактирате преку нејзиниот Instagram или e-mail (a.hristina@hotmail.com).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМега тренд: рамни чевли со отворени пети!
Следна објаваБалконски градини како мали урбани оази!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР