Чевлите со отворени пети се едни од главните фаворити секоја пролет, а оваа сезона ја освоија рамните. Продавниците нудат широк избор за секој џеб и моден стил.

Што би одбрале вие, балетанки или чевли со отворени пети? Ајде да бидеме искрени дами, веројатно би избрале поудобна опција, а тоа се дефинитивно оние со отворени пети. Сите знаеме за проблемите што можат да ги предизвикаат нашите балетанки со непријатните плускавци. Тие или не стегаат или веднаш се развлекуваат и почнуваат да клапаат како што одиме. Ретко да се погодат.

За сите модерни девојки кои ги сакаат трендовските и удобните чевли, сега имаме одлични вести, оваа сезона се носат рамни чевли со отворени пети кои се вистински мега тренд оваа пролет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвесните снегулки се супер храна!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР