Според листата на бизнис-магазинот Форбс, Бијонсе е жената која најмногу заработила во светот на музиката во текот на 2017 година.

Бијонсе според Форбсовиот извештај заработила 105 милиони долари, благодарение на ‘Lemonade’ и светската турнеја ‘Formation’.

Со 105 милиони долари приходи, таа денес е најплатената музичарка!

На второ место од оваа листа се најде Адел со заработувачка од 69 милиони долари, кои ги заработи благодарејќи на својата светска турнеја во 2016 и 2017 година, по повод албумот  ’25’.

Тејлор Свифт го зазеде третото место со заработка од 44 милиони долари, што е значително помалку во однос на претходната година. Се предвидува дека Тејлор ќе го заземе високото место во 2018 година, со оглед на тоа што нејзиниот шести студиски албум  ‘Reputation’ излезе пред неколку дена, со кој ја чека и светска турнеја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBritney Spears во новата кампања на Kenzo!
Следна објаваХороскоп за ден 24.03.2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР