Li Ye е фотограф од Тибет кој патуваше низ светот преку сите сезони и ги фотогафираше воодушевувачките погледи од шарената Шри Ланка до замрзнатата Русија. Покрај сезоните акцентирани се и културните обележја на дестинациите.

Image may contain: ocean, sky, cloud, outdoor, water and nature

Image may contain: ocean, outdoor, water and nature

Image may contain: sky, cloud, grass, plant, outdoor and nature

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: 1 person, sky, outdoor and close-up

Image may contain: sky, night, tree, outdoor and nature

Image may contain: one or more people, sky and nature

Image may contain: tree, plant, flower, sky, outdoor and nature

Image may contain: 3 people, people smiling

Image may contain: sky, shoes and outdoor

Image may contain: sky, mountain, cloud, outdoor, nature and water

Image may contain: cloud, sky, ocean, outdoor, nature and water

Image may contain: sky, tree, plant, outdoor and nature

Image may contain: grass, outdoor and nature

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 24.03.2018 година!
Следна објаваCafé Florian во Венеција е најстарато кафуле на светот!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР