Сме го виделе Париз во секое можно светло, боја, црно бел, но дали го имаме Париз видено под инфрацрвена?

Нова визија за светската метропола ни се прикажува благодарејќи на техниката на Pierre-Louis Ferrer. Инфрацрвената доловува сонлива и сурреална визија, а со употребата на сина и бела се доловува разноликоста на растенијата и водата.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: tree, plant, sky, outdoor and nature

Image may contain: sky, bridge, outdoor, water and nature

Image may contain: outdoor

Image may contain: cloud, sky and outdoor

Image may contain: cloud, sky, outdoor and water

Image may contain: sky, cloud, tree and outdoor

Image may contain: cloud, sky and outdoor

Image may contain: cloud, sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Следна објаваХороскоп за ден 22.03.2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР