Рускиот дизајнер Дима Логинов, ги имитира прекрасните форми на ѕвоната во својата нова колекција на висечки парчиња за осветлување, создадени за чешкиот бренд на осветлување Preciosa…

Наречени Siren, овие лустери беа лансирани од брендот Preciosа на саемот Maison & Objet во Париз претходно оваа година. Колекцијата се состои од форми во облик на ѕвона, со различни големини и транспарентност, кои се создадени со додавање на слоеви.

Овие ѕвона доаѓаат во разни мешавини на нијанси, од темно-сиви до посветли тонови и розови нијанси за да го создадат тоа што дизајнерите го опишуваат како “волшебна комбинација на бои”.

“Мојата цел беше редизајнирање на традиционалното, модерното и уникатното, што секако претставува предизвик за мојата имагинација”, рече дизајнерот. “Фантазијата ме инспирира да дизајнирам допадливи висички парчиња, едноставни, стилски и минималистички”.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва се 10-те ресторани со најубав поглед на светот!
Следна објаваДеца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР