Lauren Weisberger, напиша роман за тоа како сега живее поошничката на Mirande Priestley, Emily.

Фасцинантната и застрашувачката Miranda Presley покрај себе имаше двајца асистенти. Среќната и скромна Andy и бестрашната Emily која беше подготвена за сè, за својата кариера.

Ако сте како нас, тогаш мора да сте биле загрижени за тоа што точно се случило со Emily, а новиот роман се занимава токму со  нејзината приказна.

Lauren Weisberger, авторката на книгата “Ѓаволот носи Прада” која служеше како сценарио за истоимениот филм, го напиша продолжението ‘When Life Gives You Lululemons‘,”Кога животот ви дава лулулимони”.

Официјалното издание на книгата е закажано за јуни 2018 година. Не е тешко да се претпостави дека оваа книга, веројатно во иднина ќе добие филм.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлавеничка година на францускиот бренд Boucheron!
Следна објаваРепертоар на Драмскиот театар Скопје (05.03 – 11.03.2018)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР