Оваа година, Boucheron слави важен датум. Одбележување на 160-годишнината на оваа куќа, а ја започна со отворањето на голема изложба.

На големата годишнина на брендот Boucheron, посетителите можеа да ги откријат тајните на накитот од појавата на првата идеја па се до крајниот производ.

 

Мистериозно и свечено звучи ветувањето на  Boucheron да им ги претстави на сите посетители трите главни вредности на Atelier House: мајсторство, иновација и креативност.

Можеби знаете дека Frederic Boucheron, кој ја отворил работилницата во 1858 година и станал прв златар на Place Vendôme, а неговите потомци до ден денес, успешно го водат овој култен бренд.

Куќата Boucheron, за своите клиенти подготвува уште голем број на пријатни изненадувања, во текот на целата оваа сваеничка година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Божја честичка“ филозофско поетска книга на Глигор Стојковски!
Следна објаваНово продолжение на култната книга Ѓаволот носи Прада
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР