Природата е убава каква што е, но Џејмс Брант постојано пронаоѓа нови начини за таа да  изгледа уште поатрактивна. Џејмс создава уметнички дела користејќи природни предмети кои се наоѓаат околу неговиот дом во Јоркшир, Англија, а нивната естетика ќе ги задоволи вашите очи, но и вашата душа.

Од карпи, гранчиња и лисја, па се до бобичести плодови, Брант ги организира овие материјали во спирали, концентрични кругови и други детални обрасци. Џејмс редовно ја фотографира својата работа и ја споделува на социјалните медиуми, а неговите обожаватели се исто така добредојдени да му се придружат додека тој работи.

Погледнете ја фантастичната работа на овој уметник …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали е ова најубавиот шпорет?
Следна објава„Божја честичка“ филозофско поетска книга на Глигор Стојковски!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР