Шпорет од соништата …

Реномираниот италијански бренд Restart чии кујнски апарати се изработуваат со посебна грижа, ја презентираше нови шпорет кој е исполнување на сите соништа, а можеби е и еден од најубавите во светот.

Restart  во изработката на своите апарати користи старински техники, а се се изработува рачно во работилниците на оваа компанија. Врвните перформанси на апаратите се направени од најдобрите материјали како месинг, бакар, челик и леано железо. Секоја креација е уникатна и ексклузивна, a прилагодена e на секој клиент според неговите спецификации.

Новата печка ELG452 од линијата Чевет има колоритна бојадисана структура, направена од нерѓосувачки челик со профил од месинг и детали. Опремен е со две рерни и плоча за готвење и скара. Секако, ова  прекрасна креација со тоскански шарм.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајголемиот настан ноќта пред Оскарите во Лос Ангелес!
Следна објаваКога природата се претвора во уметност!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР