„За да ја запомниш слободата во својата вистинска форма, доволно е да набљудуваш среќен галеб кој лета во небесната шир.“ – Mehmet Murat ildan Image may contain: bird, sky, outdoor, water and nature

Убаво е да се биде птица, а уште поубаво е да се биде птица во срцето на Каталонија – Барселона. Ветерот во крилја, сончевите зраци во грб и поглед кон идиличната архитектонска престолнина во светот!

Фотографот Vitor Schietti ја документираше Барселона од хеликоптер и ја имаше животната можност, да ја види Барселона преку очите на една птица! Повеќе фотографии можете да погледнете тука.

Image may contain: ocean, sky, outdoor, nature and waterImage may contain: sky, ocean, outdoor and water

Image may contain: outdoor

Image may contain: outdoorImage may contain: sky and outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: ocean, sky, outdoor and water

Image may contain: outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, sky, bridge and outdoor

Image may contain: outdoor

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОблакодер во форма на дијамант во срцето на Менхетен!
Следна објаваНеделен хороскоп од 19.02. – 25.02.2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР