Бојата “Ултра виолетовата” на компанијата Пантоне е главната декоративна карактеристика за оваа година, а се состои од бројни пурпурни нијанси, кои повторно се на врвот на славата …

Ако барате начин како на домот да му ја додадете оваа убава боја, без да потрошите богатство, тогаш ние имаме вистински идеи за вас.

Како и секогаш, проектите “направете сами” ви овозможуваат да ги испробате сите најнови трендови, истовремено осигурувајќи се дека ќе останете во рамките на нормалниот буџет.

“Направете сами” – годинава овие идеи ги вклучуваат популарните пурпурни тонови, кои дефинитивно внесуваат допир на софистицираност и го освњжуваат просторот без наметнување.

Комбинирајте со модерни виолетови парчиња на драперии, за осветлување, прекрасни виолетови перничиња, додадете цвеќе во виолетова боја, уметност….

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна куќа полна со природна светлина!
Следна објаваРетро стил на очила за сонце-пролетен моден тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР