Модните трендови се менуваат неверојатно брзо и винстински успех претставува за сите оние кои можат да одат во чекор со истите.

Модните додатоци се важен, ако не и најважниот дел од стајлингот на една личност. Впечатилва може да биде само таа личност која внимателно и со стил, ќе одбере модни аксесоари кои најмогу и прилегаат на веќе изградениот стил.

Пролетен моден тренд кога станува збор за очила за сонце, се ретро “мачкастите” очила во стилот на Лолита. Новите модни линии изобилуваат со прекрасни модели а може да се најдат и во многу различни бои.

Погледнете ги, заводливи и драматични, зарем не!!

 

 

 

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР