1. Истакнати мустаќи
Оставете ги мустаќите да растат седум дена, па тогаш почнете исто со брадата. Така ќе добиете стил во кој вашите мустаќи ќе бидат поизразени и каде што мустаќите ќе бидат во преден план. Мустаќите совршено стојат со помалку изразена брада и прават да изгледате мажествено и сериозно.

2. Намалена брада кон врвот

Вообичаено секој сака брадата да се намалува кон вратот, но сега трендот е обратен. Треба да ја бриете брадата така, да изгледа како да се намалува погоре кон вашето лице. Така ќе создадете одличен ефект кој ќе го привлече вниманието на сите.

3. Долга и обликувана брада
Ништо не е толку импресивно, како долга брада која е уредна и обликувана. Ова можеби е најтешка брада за одржување, но тоа ќе направи да изгледате силно, мажествено и пожелно.

4. Одделени мустаќи од брадата
Обично секој ги пушта брадата и мустаќите споени, но, сега трендот е да се направи видлив јаз меѓу мустаќите и брадата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУлтра тренд: Црн кардиган со бели sвезди!
Следна објаваLa Reserve Hotel & Spa во Париз e најдобар хотел во светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР