Blue Majik е најновиот тренд за сите што претпочитуваат здрава исхрана. Блогерите ширум светот секојдневно го користат во својата исхраната.

За што станува збор?

Blue Majik е микро-алга спирулина. Оваа спирулина со сина боја стана многу популарна, заради својата хранливост и заради својата необична сина боја. Нутриционистката Brooke Alpert за познатиот портал “Fashioista” откри дека по многу испитувања докажано е дека таа е многу ефикасна посебно за лиѓето кои имаат проблем со штитната жлезда. Содржи многу важни витамини како што се витамин Б12, витамин А и железо. Посебно е ефикасна за оние кои не конзумираат месо, односно за сите вегани и вегетаријанци. Може слободно да се додаде во појадокот, ако конзумирате млеко во комбинација со житарки.

Ни останува да ја вкусиме!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат впечатливи дезени!
Следна објаваJEREMY SCOTT X MAC – забавна ретро колекција на шминка!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР