Не брзајте со фрлање стари ЦД-а. Од нив можете да направите вистински ремек-дела!

Сите во домот или канцеларијата имате непотребни ЦД-а – скршени, изгребани или оштетени кои веќе не можат да се користат. Ако сте решени да го средите својот дом и сите непотребни ЦД-а да ги фрлите во ѓубре, погледнете што се може да се направи од нив.

Авторот на овие неверојатни фигури е Шон Авери. Шон е илустратор на книги за деца и дизајнер од Австралија. Неговата креативност, имагинација и неисцрпна инспирација му помагаат да создаде и направи неверојатни нешта од старите дискови. Тој ги сече дисковите на тенки парчиња и создава невообичаени птици, животни или роботи …

Овие вистински уметнички дела сјаат на сонце и ја рефлектираат светлината, така што ќе ве шармираат со сите бои на виножитото. Можете да ја декорирате вашата градина со нив, со друштво на егзотични птици и инсекти.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаков накит ќе биде најпопуларен во новата сезона!
Следна објаваБлуза од Zara…која ја носат познатите личности!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР