Новата колекцијата на FREYWILLE Hommage, со Alphonse Mucha, е една од најубавите колекции. Таа е посветена на ремек -делата на познатиот чешки сликар и најистакнат протагонист на уметничкото движење Art Nouveаu.

Дизајнот на FREYWILLE Poésie d’amour е модерна реинтерпретација на сецесионизмот во кој динамичната, брановидна линија на синкопиран ритам, декоративност и асиметрија се трансформира во суптилни, љубовни стихови во нежните смарагдни и розови тонови. Секоја уметничка минијатура на FREYWILLE е изработена со уникатен и исклучително сложен процес кој опфаќа повеќе од 100 индивидуални чекори, од кои повеќето се рачна работа. Poésie d’amour е првиот дизајн на FREYWILLE во кој емајлот е сместен во рамки на 24k розово злато.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваClutch торбичките се минато, сега носиме bucket торби!
Следна објаваВо последната седмица од 2017… Public Room 
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР