25. – 31.12. – Last Week od ’17 at Public Room
Славиме, играме, уживаме во оваа последна седмица од 2017 и ја испраќаме годината што изминува на вистинскиот начин! Секој ден одлична музика и дружење!

25-31.12.2017

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

26.12. // 19:00 – Дебата за средношколско организирање и учество
Целта на оваа дебата е средношколците да се информираат за средношколското организирање како и да се соберат мислења и ставови во поглед на оваа тема, а и за тоа како организираното средношколско учество ќе влијае на образовниот процес во целина.

mof-srednoshkolska-debata

27.12 // 20:00 – Изложба и промоција на магазинот NOMADS.mk
NOMADS е магазин. Магазин за оние во постојано движење. Кои не поминуваат повеќе од ден два засидрени на една локација, а на кои им е потребна достоинствена информација за локалната сцена.

nomads-promo-izlozhba

31.12. // 13:00 – Денска новогодишна забава
Ја испраќаме 2017 година со дружба и одлична музика!

denska-novogodishna-zabava-so-lady-blue-i-dj-tose
***

За време на зимскиот распуст…

09.-19.01.2018 – Курс за деца: Design Thinking
Напреден курс за деца, каде ќе стекнат и развијат вештини за дизајн.

kurs-za-deca-design-thinking

facebook event link
За повеќе информации кликнете тука.

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметнички накит со најубавата љубовна порака!
Следна објаваОва е најзабавен новогодишен подарок за вистинските пријатели!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР