Image may contain: 1 person, sitting

Првата книга на светски познатиот дизајнер, Калвин Клајн содржи контроверзна збирка на фотографии која ја слават неговата професионална ера. Фотографиите кои ја создадоа репутацијата и брендот, покрај самиот дизајнер ги експресира и улогите на неговите најголеми музи, моделите Kate Moss и Christy Turlington. Погледнете дел од приказните кои ги раскажува Клајн, преку фотографии.

Image may contain: 2 people, sky, shoes, wedding, cloud and outdoor

Image may contain: 6 peopleImage may contain: 1 personImage may contain: 3 people, people standing and suitImage may contain: one or more people and nightImage may contain: 1 person, indoorImage may contain: 1 person, standing and outdoor

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако правилно се јаде во јапонските ресторани?
Следна објаваФотографии на Мерилин Монро изложени во Париз!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР