Image may contain: 1 person, smiling, child and close-up

Овие фотографии од талентираната американска глумица, пејачка и модел Мерилин Монро, за прв пат се изложени во јавноста и тоа во париската галерија, Galerie de l’Instant. Фотографиите ќе бидат изложени до крај на Јануари, па доколку Ве води патот до Париз можете да ги погледнете и да се потсетите на сјајот и гламурот во поп културата од педесетите и шеесетите години на минатиот век!

Изложбата содржи фотографии како од секојдневниот, така и од професионалниот живот на Мерилин.

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: one or more people and close-up

Image may contain: 1 person

Image may contain: 1 person, swimming, outdoor and water

Image may contain: 5 people, people sitting and child

Image may contain: 1 person, indoor

Image may contain: 1 person, smiling, standing, sitting, shoes and outdoor

Image may contain: 1 person, sitting, table and indoor

Image may contain: 1 person, standing

 

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР