„Гответе насмеани“ – промоција на првиот готвач на Dave’s Kitchen

На 15 декември, со почеток во 19 часот во просториите на книжарницата „Literatura.mk“ на улица Македонија, ќе се одржи промоцијата на првиот готвач на Давор Панчевски, уште попознат како Dave’s Kitchen.

„Гответе насмеани“ е готвач наменет за сите оние мигови кога сакате да го соберете семејството на едно место, да уживате со пријателите, а воедно и да имате другар во кујната кој ќе ви се најде при рака кога ненадејно ќе ви се најават гости.

-Во време кога сите сакаат да зготват нешто на брзина, создадов готвач во кој што се водам од мотото – Минимален труд за максимално задоволство. Изминатава година и половина секојдневно работев за да направам селекција на најдобрите рецепти и да ги спакувам во една убава книга, која се надевам дека ќе им се допадне на љубителите на готвењето, а воедно и на сите оние кои допрва ќе започнат да експериментираат во кујната, вели Панчевски.

За време на промоцијата, посетителите ќе имаат можност да се дружат и да разменуваат совети со Давор, да купат готвач со посвета, а воедно и да вкусат дел од неговите специјалитети.

Divian Arts му посакува успешна промоција…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 04.12- 10.12.2017 година!
Следна објаваОва се парфемите кои ги заведуваат мажите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР