ОВЕН

Работа

Ја запоставувате сопствената кариера заради кариерата на вашиот партнер, но сега тоа мора да се смени. Вие не можете да седите со скрстени раце.

Љубов

Партнерот ве разбира и ќе ви даде поддршка за било што да одлучите.

Здравје

Добро се чувствувате.

БИК

Работа

Премногу сте опуштени на работа оваа недела. Работата како да не ви е привлечна. Бидете внимателни, затоа што некој може да ве обвини дека сте мрзливи.

Љубов

На љубовниот план, сè уште не се случува ништо интересно, но вие мора да се движите во друштво.

Здравје

Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Нова работа, нови задачи, нови предизвици. Ова е недела на приспособување кон новите околности, што не ви е лесно, но не се обидувате тоа да го покажете..

Љубов

Без оглед на малото разделување со личноста што ја сакате, љубовта ви цвета оваа недела.

Здравје

Вежбајте повеќе.

РАК

Работа

Сте го смириле вашиот карактер за да се прилагодите на колективот. Но вие нема да ги трпите озборувања, но засега, мирната атмосфера ви е најважна.

Љубов

Вие се уште сте оптимисти и добри сте во тоа, но понекогаш се прашувате како понатаму.

Здравје

Повеќе прошетки.

ЛАВ

Работа

Ви недостасуваат предизвиците кои ги имавте претходно. Вие не можете да го потиснете вашиот натпреварувачки дух и желба за напредување, а тоа сега никако не можете да го реализирате.

Љубов

Вие уживате во врската со вашиот партнер. Љубомората ви е вистински проблем, но вие ќе ја надминете.

Здравје

Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа

Сакате совршена работа, а совршенство не постои. Иако вашиот знак секогаш се стреми кон некое совршенство, овојпат греши, бидејќи ќе ги испуштите дадените можности.

Љубов

Во љубовта, добро ви оди оваа недела. Ќе уживате во заедничките активности и во оние мали ситници, кои живот значат.

Здравје

Намалете ги оброците.

ВАГА

Работа

Вашата неодлучност ве кочи, затоа што имате опасни планови за приватен бизнис, а вие стоите на место. Одлучете се веќе еднаш, бизнисот не смее да страда. Кој не презема ризици, тој не добива.

Љубов

Едно лице влегува во вашиот живот, силно ќе ве заинтригира и ќе ја разбуди вашата вера во љубов.

Здравје

Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

Работа

Вие не одбивате работа, а тоа може да ви дојде преку глава. Имате впечаток дека немате доволно пари, а не размислувате за вашето слободно време и уживање во животот.

Љубов

Веќе долго време сте сами, но никако осамени. Сакате да се забавувате, само што сега поради работата имате помалку време за тоа.

Здравје

Престојувајте на свеж воздух.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Еден колега не престанува да работи против вас, а вие заради својата природа, не  можете да минете преку тоа. Нерешените ситуации можат да бидат лоши за добриот колектив.

Љубов

Конечно, голема промена во вашиот љубовен живот. Ова менува многу работи во вашиот живот.

Здравје

Добро.

ЈАРЕЦ

Работа

Финансиската ситуација е малку полоша отколку што се надевавте. Ќе направите се,  за повторно да инвестирате во време и пари и да го вратите стариот сјај.

Љубов

Партнерот ви дава подршка, токму сега кога ви е најпотребна за да не мислите премногу на работата.

Здравје

Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа

Вашата сила доаѓа на виделина оваа недела. Како лидер на бизнис план, ќе имате ни малку лесна задача. Голема одговорност доаѓа од оваа позиција.

Љубов

Вашата врска има мали осцилации и несогласувања, но сèто тоа  бргу ќе се реши до крајот на оваа недела со разговор.

Здравје

Се чувствувате уморни.

РИБИ

Работа

Долго време не сте биле под ваков притисок на работа. Од вас како премногу да се очекува. Бидете трпеливи, бидејќи вашата работа ќе се исплати и конечно ќе имате можност да го привлечете внимание на себе.

Љубов

Во љубовта добро ви оди, дури и подобро отколку што се надевавте. Само што се уште ги криете емоциите како змијата нозете.

Здравје

Добро.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНауката потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси!
Следна објава„Гответе насмеани“ – промоција на првиот готвач на Dave’s Kitchen!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР