Науката потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси!

Науката потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси!

Наука потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси!

Не е тајна дека џинот во последно време го презеде тронот на најпопуларен пијалок, но сега и науката, очигледно му носи дополнителни поени на овој веќе посакуван пијалок.

Ако сте и вие обожавател на класичниот пијалок џин-тоник, ќе ве развесели фактот дека сте веројатно по секси од луѓето кои не го пијат. Барем тоа се вели во новото истражување кое тврди дека одредени алкохолни пијалаци можат да влијаат на вашите емоции, како и на вашето однесување.

Студијата беше спроведена од страна на британското BMJ Open Medical Association, со над 30.000 лица на возраст меѓу 18 и 34 години, (a учествуваа лица повеќе од 20 земји) кои пиеле пиво, вино и други видови на алкохол.

Учесниците ги прашуваа за мислите и чувствата што ги поврзуваат со одреден вид на алкохол, а покрај тоа што откриле дека луѓето што пијат џин се чувствуваат по-секси, исто така се покажало дека оние што претпочитаат џин и водка се повеќе склони кон агресивно однесување, додека пак тие кои пијат пиво и вино се чувствуваат сигурни, но и опуштено.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНакитот на Alexander McQueen на аукција во Sotheby’s!
Следна објаваНеделен хороскоп од 04.12- 10.12.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР