Gisele Bündchen не е повеќе број еден, барем кога станува збор за пари. Овој супермодел беше симнат од тронот на најплатените и најпопуларните модели по цели 15-години и тоа од значително помладата колешка.

Според Forbes младaта Kendall Jenner која има само 22 години, е најдобро платен модел во 2017 година. Прекрасната манекенкка заработи 22 милиони долари од проекти за врзани за моделинг, благодарение на нејзиниот профил на Instagram и соработката со Estée Lauder, Adidas и La Perla.

Во споредба со Kendall, Gisele Bündchen минатата година заработи “само” 17,2 милиони долари. Тоа е повеќе од 40% помалку од една година порано.

Gigi Hadid  исто така, блескаше на листата на Форбс со 9,5 милиони долари, како и нејзината помлада сестра Bella со околу 6 милиони долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКапа: ја чува главата и е најадобар моден додаток!
Следна објаваПред празничниот период е совршено време за експериментирање со светки и сјај!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР