Image may contain: outdoor

Кога зборуваме за воодушевувачка архитектура, благо – детализирани фасади, широки улици, многу зеленило и велосипеди, зборуваме за Будимпешта!

Zsolt Hlinka ги фотографираше зградите на самиот агол, за со цел да ја долови генијалната структура и архитектинскиот шарм, за потоа да ги претстави симетрично. „Corner Symmetry“ не само што се концентрира на старата зграда во урбаниот пејсаж, туку и му дава и надреална нота на небото, кое е обоено во розева, сина или жолта боја.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky, tree and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа есен карираното е “cool” !
Следна објаваЧорапи со машнички за најинтересната модна приказна на сезоната!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР