Токио е дефинитивно  дестинација од соништата!

Image may contain: sky, night and outdoor

Со цел да се даде надреалистична слика на посакуваното клише, Yoshito Hasaka ги претстави јапонските улици навечер онака како што ги идеализираме, флуоресцентини светла, претеран маркетинг, гужва од убави луѓе и амбиент кој никогаш не згаснува.

Image may contain: outdoor

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: 5 people, people smiling, outdoor

Image may contain: people sitting and outdoor

Image may contain: people walking and outdoor

Image may contain: 3 people, crowd and outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: 1 person, indoor

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

Image may contain: outdoor

Image may contain: indoor

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР